Miejski Szpital Zespolony im. Mikołaja Kopernika

TV:
Płatność kartą:
NAPISZ WIADOMOŚĆ przejdź do strony
Od: Kwiecień 13, 2013    26761 odsłon  51 poleceń    POLECAM!

Akredytacja

Akredytacja

Dyrekcja Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie kolejny raz podjęła decyzje o poddaniu się zewnętrznej ocenie przeprowadzonej przez Firmę DNV z Sopotu w zakresie oceny wdrożonych w Szpitalu Systemów Zarządzania Jakością. W dniach 23 – 24.czerwca 2008r. aż sześcioosobowy zespół audytorów dokonał wizytacji placówki i oceny poziomu funkcjonującego Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Po raz trzeci uzyskaliśmy recertyfikacje Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z norma ISO 9001 : 2000 . Certyfikat obejmuje Usługi medyczne w oddziałach szpitalnych i poradniach przyszpitalnych. Program promocji karmienia piersią , oraz oddzielnie certyfikowaną Diagnostykę laboratoryjną w zakresie analizy ogólnej, biochemii, hematologii z koagulologią, immunologii oraz serologii grup krwi. W tym samym czasie okresowej kontroli poddano System zarządzania środowiskowego ISO 14001 ; 2004, System zarządzania bezpieczeństwem i higiena pracy PN – N 18001 ; 2004 oraz System zarządzania bezpieczeństwem żywności ISO 22000 ; 2005..Po dwóch dniach wyczerpującej wizyty Szpital otrzymał pozytywną ocenę Norweskiej Firmy Certyfikacyjnej DET NORSKE VERITAS.

Certyfikat PN-N 18001:2004

System zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy przyznany Miejskiemu Szpitalowi Zespolonemu oraz Laboratorium Analitycznemu.

Certyfikat ISO 14001:2004

Polska norma systemu zarządzania środowiskowego przyznany Miejskiemu Szpitalowi Zespolonemu oraz Laboratorium Analitycznemu

Złota Setka Szpitali Publicznych

15 miejsce w kraju w kategorii Złota Setka Szpitali Publicznych w Ogólnopolskim rankingu RZECZYPOSPOLITEJ – październik 2007 r.

2 miejsce w kategorii Najlepszy szpital w województwie warmińsko-mazurskim w Ogólnopolskim Rankingu RZECZYPOSPOLITEJ - październik 2007 r.

Ranking WPROST

Ranking na najlepsze szpitale w Polsce WPROST – maj 2007r.

·       11 miejsce oddziału ginekologicznego w kategorii "Najlepsze Szpitale Ginekologiczne"

·       11 miejsce oddziału ginekologicznego w kategorii "usuwanie zmian w szyjce macicy"

·       18 miejsce oddziału ginekologicznego w kategorii "operacyjne rekonstrukcje przepony moczowo-płciowej i mocowanie narządów rodnych przy wypadaniu narządów płciowych i nietrzymaniu moczu"

9 miejsce oddziału ginekologicznego w kategorii "usuwanie mięśniaków i innych zmian w trzonie macicy"